HOMEOPATIE V BARVÁCH: ŽLUTÁ

Náš svět by se v dnešní době už nedokázal obejít bez citronu – tak za tímto názorem stojí vědci z univerzity v Cambridge. Tvrdí, že bez něj bychom vymřeli. Něco pravdy na tom zřejmě bude, neboť jsou citrony spjaty s lidstvem přímo věky: ve staré Číně je to součást kultury, pěstují se zde více než 2500 let. Evropanům jsou citrony známy od 11. století, kdy je přivezli do Španělska arabští obchodníci. Nejčastější je spojení tohoto ovoce s čajem, kam si jej přidáváme v doprovodu medu nebo cukru, případně samotný.

C“ JAKO CITRON

Jde o skutečný poklad mezi ovocem: klinické studie jej řadí mezi nejzdravějších potraviny na planetě Zemi. Volné radikály, kterými se dnešní svět skutečně jen hemží ničí naše buňky, rozkládají jejich membrány a doslova je likvidují. Antioxidant v podobě citronu pomáhá a chrání naše tělo zevnitř. Konzumace ovoce, především citrusů, snižuje riziko rakoviny a také cévních chorob a zabraňuje krvácení dásní. Pomáhá také posilovat srdce: umí zabránit diabetickému srdečnímu záchvatu a nedovolí artritidě či revmatizmu, aby vás srazil na kolena.

CITRON NEJEN DO ČAJE

Věděli jste, že tuto zářivě žlutou plodinu citronovníku tvoří až 87% vody! Věřte nebo ne je to tak. I když je nepříjemné, když nám šťáva z citronu stříkne do oka: bolest způsobí příznačně pojmenovaná kyselina citronová. Paradoxně právě citrony pomáhají odkyselovat lidský organizmus a vracejí vašemu tělu rovnováhu, kterou potřebuje. Pokud trpíte žlučníkovými kameny, měli byste si dopřávat citronovou šťávu. Nejvhodnější je naředěná s vodou, jenž se snadno konzumuje jaké kterýkoliv jiný nápoj. Obdobně se citron používá i v případech dny: rovněž je doporučováno pití naředěné šťávy a to každý den.

KYSELINA V BOJI PROTI KYSELINÁM

Zní to poněkud úsměvně, ale ano i pomocí citronové šťávy lze zahnat například překyselení žaludku. Pálení žáhy způsobuje kyselina solná, která se tvoří ve vašem trávicím traktu a kde citron neutralizuje její nadměrné množství. Tím může dobře zahnat i tuto nepříjemnou věc.

ŽENY JEJ OCENÍ

Pokud trpíte silnou a bolestivou menstruací, měla by vám opět pomoci citronová šťáva. Šťáva z jednoho plodu pomůže zmírnit bolesti i sílu krvácení. Navíc je vhodnějším preparátem, nežli mírnění tohoto problému chemicky připravovanými medikamenty. Známé je použití i při intimní hygieně: silně naředěná šťáva je přírodní antiseptikum, nepálí a je zcela přírodní bez ostatních látek, které vám mohou u komerčních produktů vadit a způsobovat podráždění.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOMEOPATIE V BARVÁCH: MODRÁ

Babičky ji používali do koláčů, knedlíku nebo jako zavařeninu: brusnice borůvka je rozená léčitelka. Dříve měla i své místo mezi alkoholickými nápoji: vinaři z jejich plodů vyráběli víno. Její použití v kuchyni je známo snad všem, především díky nejrůznějším sladkým pokrmům a moučníkům, avšak její místo v medicíně její mnohdy odpírání a zůstává v pozadí pomyslné rivalky brusnice brusinky. Tato velmi léčivá rostlina z čeledi vřesovcovitých zlepšuje zrak, trávení, léčí močové ústrojí, hojí kůži a jak jinak – je to účinný antioxidant. Hojně jsou také vyzdvihovány její dezinfekční účinky.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety

HOMEOPATIE V BARVÁCH: ČERVENÁ

Konzumujete ji jako zavařeninu i prostou přílohu nebo v podobě salátu. Její červená až fialová barva fascinovala lidstvo už před věky. Řeč je samozřejmě o červené řepě. Obsahuje vitamín E, který je blahodárným prvkem působící hojivě na kůži a pomáhá udržovat krásu pokožky. Obyvatelé středomoří její šťávy využívali k ošetřování pokožky v medicíně i v lazebnictví. Nejen tam však měla a má své místo.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety