Magie Karlova mostu
Pražský Karlův most patří k těm nejvýznamnějším památkám Prahy i celé České republiky. Jde vůbec o první kamenný most přes řeku Vltavu. Své dnešní jméno však získal až v roce 1870. Stál tu však již od 15. století.
O Karlově mostu
Most je dlouhý 520 metrů, široký 10 metrů a pyšní se 16 oblouky. Základní kámen Karlova mostu byl položen 9. 7. 1357 v 5 hodin a 31 minut. Podle všech nejrůznějších průzkumů si to Karel IV. nejspíš dost dobře spočítal, protože ať už se vezme v potaz kabala, Keltové nebo numerologie, nad mostem vládne to nejmocnější ochranné číslo, které mostu zajistí věčnou existenci. Karlův most byl vystavěn podle stejných pravidel, jako egyptské monumenty. Na výstavby byly užity pískovcové kvádry a kameny, které musely mít přesný rozměr i sklon.
V čem spočívá síla mostu
Za sílou mostu však mohou i vejce, která se přidávala do malty, jde o symbol nového života a mají v sobě ohromnou živou energii. Mocný vliv mají i sochy zdobící most. Nebyly vybrány prvoplánově.
Věže na Karlově mostu
Nad prvním pilířem stojí Staroměstská mostecká věž, která je považována za tu nejkrásnější bránu gotické Evropy. Nutno však upozornit, že i Malostranská věž je velmi silným vysílačem i přijímačem. Věže fungují jako očistné vysílače, které vysílají pozitivní energii oběma směry do města. Staroměstská věž má ženský princip, Malostranská věž pak mužský. Oba dva vzájemně fungují jako jin a jang. Což způsobuje hramonizaci sil. Malostranská věž navíc udržuje silový kontakt s chrámem svatého Mikuláše. Ta Staroměstská věž je pak ve spojení se sochou Karla IV. a čtyřmi múzami vzdělanostmi, které najdete před mostem. Lidé zde proto mohou zažívat pocit euforie, ale i migrény, tak moc je zde síla mocná.