Jak očistit a nabít kámen
Síla a moc kamene je umocněna tím, pokud je s kamenem správně naloženo. Chcete-li z kamene získat maximum, je potřeba znám pár pravidel a postupů, jak s kamenem naložit, aby z něj ta potřebná síla šla.
Omytí vodou
Možností, jak kámen omýt je pod proudem vlažné vody po dobu minimálně tří minut, ideálně pak pět. Je však důležité, aby voda nebyla horká a ani ledová. Je sebevíc důležité, aby měla správnou teplotu. Další možností, jak kámen vodou očistit, je v solném roztoku přes noc, nebo několik dní. Přes noc stačí vodu nechat, ale pokud se provádí očista po několik dní, pak je více než nutné vodu pravidelně měnit. A pozor také na kameny, které sůl nesnesou, jako je tyrkys, opál nebo malchit.
Solí
Kameny, kterým nevadí kontakt se solí, je také možno očistit zasypáním soli, na dobu alespoň dvacet čtyři hodin. Poté, co kámen vyjmeme jej pod tekoucí, vlažnou vodou omyjeme.
Oheň
Očista kamene se může provádět i podržením kamene nad plameny ohně. Většinou se používá svíce. Po užití ohně se pak kámen nechá zacelit pod tekoucí vlažnou vodou.
Zemité čištění
Očistit kamen od negativních sil je také možno v podzemí, v zemině. Je vhodné zejména pro kameny, které nesnesu vodu a ani sůl. U této metody je obzvlášť důležité, aby zemina byla nejlépe netknutá, tak zvaně panenská. Kámen se tak nechá působit několik dnů, nechá se zde odpočívat a až po nějaké době se vyjme. Zemina ho očistí a posílí.
Síla kamenů
Je nutné s kameny správně zacházet a využívat jejich moc naplno. Proto je napřed tolik nutné provést správnou očistu kamene, která tak umocní jeho sílu a zajistí tak mnoho větší magickou moc, společně s ochranou, kterou je nutno provést. Takto připravené kameny budou vysílat opravdu mnohem větší sílu, než kdy předtím. Je to až neuvěřitelné, ale očista provedena zeminou a přírodními materiály je tak nejúčinnější. Pozor při očistě kamene na chemické přípravky.